Projekt PARTICIPATÍVNY ROZPOČET

13.04.2022

V pondelok 11.4.2022 sme na našej škole hlasovali o víťazov projektov Participatívny rozpočet „Naša škola je naša!“.

O hlasy študentov sa celkovo uchádzalo 7 projektov, ktoré mohli žiadať o maximálne 500 eur:

Projekt - Altánok pre oddych

Projekt Altánok pre oddych sme pripravili na princípe toho, aby študenti a študentky našej školy mohli tráviť voľné chvíle, taktiež niektoré hodiny, nie zavretí v triede, ale vonku na čerstvom vzduchu a v otvorenom priestore. Projekt spočíva v kúpe a postavení altánku na zadnej časti predného dvoru našej školy za pomoci dobrovoľníkov zo študentských a učiteľských radov.

Projekt - Relax zóny

Cieľom tohto projektu je vytvoriť pohodlné relaxačné zóny na priestoroch chodby našej školy, kde by si naši študenti a študentky mohli počas prestávok oddýchnuť, najesť sa alebo čakať na vyučujúceho. Na škole už nejaké relaxačne zóny síce máme, no ich podmienky a stav nie sú v najlepšej kondícii.

Projekt - Úprava vonkajšieho schodiska (tribúny)
Počas letných dní na hodinách telesnej výchovy žiaci často cvičia, prechádzajú sa a trávia svoj čas vonku v areáli školy - to nás núti tento priestor udržiavať a spestrovať. Tribúny, resp. schody, na ktorých žiaci počas trávenia času vonku sedia, sú vo veľmi zlom stave - rozpadávajú sa, sú zarastené a okolo sa nachádzajú odpadky (niet divu, keďže sa tam nenachádza smetný kôš). Cieľom tohto projektu je tieto tribúny vyčistiť, zrekonštruovať a pridať mu hodnotu miesta, kde si môžu žiaci oddýchnuť.

Projekt - Buďme k(r)amošky
Cieľom projektu je zabezpečiť základné dámske hygienické potreby na dievčenských toaletách tak, aby boli k dispozícii v nečakaných prípadoch. Súčasťou projektu je aj snaha nadviazať sponzorskú spoluprácu s niektorým z dodávateľov dámskych hygienických potrieb.

Projekt Vybavenie telocvične (Šampióni trénujú, lúzeri sa sťažujú)
Cieľom projektu je zabezpečiť po konzultácii so žiakmi aj pp. telocviku niektoré chýbajúce pomôcky a vybavenie na hodiny telesnej výchovy.

Projekt - Profi tuning Watsonky - Školský rozhlas
Cieľom projektu je znovu spustiť vysielanie školského rozhlasu - namotivovať študentov, aby sa združili v skupine zodpovednej za realizovanie vysielanie. Rozhlas by mal slúžiť nie len na zábavu, ale aj na rýchle rozširovanie potrebných informácii medzi žiakmi.

Projekt - Profi Tuning Watsonky - Vybavenie spoločenskej miestnosti
Cieľom projektu je zabezpečiť možnosti trávenia voľného času cez prestávky a cez voľné hodiny v spoločenskej miestnosti - vybaviť ju spoločenskými hrami a stolom, na ktorom sa dá hrať biliard a stolný futbal.

V škole sme odovzdali dokopy až 754 hlasov, hlasovania sa zúčastnilo 397 žiakov. Výsledky hlasovania nájdete na tomto linku: https://app.decision21.org/oa-watsonova-kosice-kosicky-2022/results

Projekty s označením *víťaz budú podporené a realizované v tomto školskom roku.  Všetkým víťazom gratulujeme a tešíme sa na realizáciu!  Veríme, že sa k nám pridáte ????

                                                                                                                                        Simona Albertová,

                                                                                                                             koordinátor projektu Parti rozpočet